děkanský kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, Jablonec nad Nisou

Kliknutím mapku aktivujete
O místu:

Dne 16. května 1935 byl slavnostně položen a posvěcen základní kámen nového kostela a ještě v témže roce byl kostel vysvěcen. Dne 24. června 1936 se uskutečnily kostelní slavnosti s velikou poutí, při níž byly vysvěceny a na věž vyzdviženy tři velké zvony o celkové hmotnosti jedna tuna a malý zvon – umíráček. Za II. světové války byly zvony použity pro válečné potřeby, čímž byly nenávratně ztraceny. Kostel je obdélný s polygonálním závěrem a sakristií po severní straně. V průčelí v jihozápadním nároží je hranolová věž. Před průčelím je předsíň o dvou arkádách. Kostel má plochý strop. Zařízení je moderní z období výstavby kostela.

V kapli je sloužena mše každou první neděli v měsíci ve 14 hodin mimo prázdnin (červenec a srpen). Přesný termín prosím ověřte v Kalendáři na webu a nebo ve Farním listu.

Nejbližší události v místě (rozmezí od 27.4. do 7.5.2024)

Den Čas Druh intence
neděle