I letos v létě se konají pravidelné úterní koncerty v jabloneckých chrámech. Jde o výjimečnou možnost slyšet kvalitní živou hudbu. Organizátoři napsali dopis posluchačům:

Vážení přátelé dobré hudby,

přečkali jsme další obtížnou zimu a je čas načerpat dobrou energii nejen ze sluníčka, ale i z dobré hudby a přítomnosti dobrých lidí. A těch se Vás na koncertech v jabloneckých kostelích schází vždy dost na to, abychom si troufale mysleli, že jejich pořádání má velký smysl, přináší radost, a tedy že i letos budeme mít koho na koncertech vítat. Interpreti si své úterky již „rozebrali“, program je připravený a my se na Vás velice těšíme!

Letošní prázdninová série nejenže opět do Jablonce nad Nisou přivede osvědčené a očekávané interprety, ale hned úvodní koncert 12. 7. v kostele Dr. Karla Farského Církve československé husitské zahájí hvězda operní scény, sólistka opery Moravského divadla Olomouc Elena Prášilová Gazdíková v doprovodu varhaníka Jana Gottwalda, mj. organologa olomoucké diecéze a regenschoriho v Bazilice Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku.

Zvláštní program je připraven také k poctě sv. Anny. Koncertem patronku města oslavíme v našem farním chrámu Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí dne 26. července a o program se postará Krása Quartet – vynikající komorní těleso. (Varhany v té době budou totiž stále ještě procházet restaurováním.)
Tento koncert se koná přesně v den svátku sv. Anny – patronky města, a jejího trochu upozaděného manžela Jáchyma. Po koncertu bude následovat ke cti sv. Anny poutní bohoslužba, ale mimořádně až od 19 hodin (nikoliv tedy od 18 h, jak je běžné). Tento den nebude rovněž obvyklá mše svatá ve Mšeně.
Ke koncertu a mši vychází další sběratelský „poutní obrázek“ se sv. Annou.

Díky spolupráci s naším skvělým grafikem se můžete letos těšit i na malé překvapení v podobě možnosti pořídit si upomínkové tisky (gratulace) s hudební tematikou.

Za podporu děkujeme všem pomocníkům, přátelům a kamarádům, ve zvláštní míře jabloneckým církvím poskytujícím své prostory a nástroje, a letos (po dvou letech zázračné finanční podpory ze strany jabloneckých numismatiků) také Statutárnímu městu Jablonec nad Nisou.

Na viděnou na koncertech se za pořadatele těší
Petra Handlířová
a Borek Tichý