Římskokatolická farnost děkanství Jablonec nad Nisou  
•   Home  •  Downloads  •  Your Account  •  Forums  •
Nabídka

· Bohoslužby
· Bude
· Bylo

· Oznámení
· Archiv
· Úvodník FL
· Poděkování

· Letní tábory
· Pronájem prostor

· Úmysly
· Historie farnosti
· Verze k tisku

· Fotogalerie
· Soubory ke stažení

· Smíření

· Kontakty
Hledat


Pokročilé vyhledávání
Sjezd (nejen) evangelické mládeže se konal na počátku října a byl otevřený pro všechny, napříč příslušností k různým církvím nebo věku, i dalším příchozím. Pátek večer i celá sobota byly nabity programem.
V pátek vpodvečer se sjížděli účastníci z celých Čech a v kině Radnice bylo pro všechny zahájení – večerní ztišení. Po rozchodu do škol, kde se spalo, se mladí mohli ještě sejít na modlitbách z Taizé v kostele dr. Farského.
Sobotní ranní chvály se konaly v modlitebně ČCE, pro všechny pak bylo v kině Radnice ztišení. Poté mluvil P. Pokorný (profesor z Evangelické teologické fakulty) na téma: „Jeden Bůh a Otec všech, který je nade všemi?“ Po obědě si mohli mladí vybrat z velké palety nabídek. V nabídce byla instrumentální či vokální dílna s L. Moravetzem, přednášky na téma „Hledání Boha ve válce“ (J. Zedníček), „Bůh v moderních technologiích“ (J. Šlerka), „Hineni, zde mě máš: Ztráty a nálezy Starého zákona“ (P. Sláma z Evangelické teologické fakulty), jak hrát s biblickými postavičkami pro děti (farářka R. Kučerová), „Hledání Boha v Novém zákoně“ (J. Mrázek z Evangelické teologické fakulty). V přednášce „…neboť den už se nachýlil“ vyprávěla o doprovázení umírajících M. Spinková. Své zkušenosti sděloval mladý advokát D. Bartoň v přednášce nazvané „Hledání Boha v právu“. Zájemci si mohli vyzkoušet tvoření z korálků na Střední uměleckoprůmyslové škole. O umění v křesťanství vyprávěl P. Turecký. O německé myslitelce, teoložce a spisovatelce  D. Sölle vyprávěl A. Borzič v přednášce nazvané „Bůh je, ale jinak… Spiritualita mezi mystikou a angažovaností“. V přednášce „Je možné najít ve vězení Boha?“ sdílela své zkušenosti s vězni K. Jakubalová, autorské písně z vězení hrál P. Kadaš.
Sobotní večer vrcholil divadlem „Oskar a růžová paní“, které pojednávalo o chlapci na onkologii, jeho posledních dnech a jeho dopisech pro Boha. Herci z divadla Láry Hausera byli odměněni dlouhým potleskem. Po divadle bylo možné ještě navštívit koncert muzikantů z evangelické konzervatoře. Nechybělo večerní ztišení. Kdo měl chuť hrát společenské hry, zašel si večer ještě na faru ČCE.
Nedělní dopolední bohoslužby mohli všichni prožít v krásném katolickém kostele na Horním náměstí. Byl zcela zaplněn a všichni si na cestu domů jistě odváželi krásný duchovní zážitek ze společné Večeře Páně, z bohoslužeb, které provázel bratr farář O. Titěra a bratr farář T. Matějovský. Sbírka byla věnována na „Kruháč“ jako podpora pro vzdělávání dětí.
Jsme vděčni za to, že bratři katolíci poskytli bratřím evangelíkům jejich kostel a nemusela být bohoslužba v nějaké tělocvičně nebo Eurocentru. Tak to vnímali mnozí! Za to patří velké poděkování otci O. Kolářovi. Děkujeme!
Eva Drahoňovská
Vložil(a): Vlaďka Vaistauerová - Pondělí, 30.10. 2017 - 13:37:23 (13 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | Hodnocení: 0)
Jak získat odpustky pro duše v očistci? Ve dnech 1. listopadu odpoledne a 2. listopadu po celý den můžete při návštěvě kteréhokoliv kostela získat plnomocné odpustky přivlastnitelné pouze duším v očistci. Kromě obvyklých podmínek (svatá zpověď, svaté přijímání, modlitba na úmysl Svatého otce a vyloučení veškeré náklonnosti k jakémukoliv hříchu, a to i všednímu) je podmínkou pomodlit se při návštěvě kostela modlitbu Páně a Vyznání víry. Od 1. do 8. listopadu můžete získat plnomocné odpustky přivlastnitelné jen duším v očistci, jestliže po splnění obvyklých podmínek navštívíte hřbitov a pomodlíte se tam třeba jen v duchu za zemřelé. V ostatních dnech lze při návštěvě hřbitova získat takovýmto způsobem odpustky částečné. Svátost smíření není nutné přijímat každý den. Stačí ji vykonat před začátkem týdne modliteb za zemřelé, v jeho průběhu, nebo až v dalších dnech po jeho skončení. Svaté přijímání a modlitba na úmysl Svatého otce jsou nutné každý den, kdy chcete plnomocný odpustek získat.
Vložil(a): Vlaďka Vaistauerová - Pondělí, 30.10. 2017 - 13:33:49 (23 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | Hodnocení: 0)
Večery chval se tento měsíc nekonají, protože první středa v měsíci (1. listopadu) je slavnost Všech svatých.
Vložil(a): Vlaďka Vaistauerová - Pondělí, 30.10. 2017 - 13:31:57 (24 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | Hodnocení: 0)
V den Vzpomínky na všechny věrné zemřelé (2. listopadu) – Dušičky – bude následující pořad bohoslužeb: mše svaté v 7.00, 11.00, 18.00 (všechny jsou v kostele v Jablonci n. N. na Horním náměstí), v 16.30 je také mše svatá v nemocniční kapli. Pobožnost na hřbitově bude v 15.30 u kříže, pak je možné se ohřát na faře a počkat na večerní mši svatou.
Vložil(a): Vlaďka Vaistauerová - Pondělí, 30.10. 2017 - 13:30:20 (22 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | Hodnocení: 0)
Pravidelné setkání seniorů se koná ve středu 8. listopadu od 16 hodin na faře. Pozvání přijal jeden z bratrů konvertitů, který bude povídat o životě s vírou po křtu.
Vložil(a): Vlaďka Vaistauerová - Pondělí, 30.10. 2017 - 13:25:59 (23 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | Hodnocení: 0)
Připomínáme, že říjen je měsíc v Církvi zasvěcený zvláště modlitbě svatého růžence. U nás je zvykem se modlit jej před mší svatou, ale povzbuzujeme všechny, aby se jej modlili každý den, zvláště v rodinách.
Svátek Panny Marie Růžencové byl zaveden v roce 1572 jako vzpomínka na vítězství nad Turky v námořní bitvě u Lepanta, která proběhla 7. října 1571. V bitvě bylo úplně poraženo obrovské a „nepřemožitelné“ turecké loďstvo.
Vložil(a): Vlaďka Vaistauerová - Středa, 27.09. 2017 - 14:55:21 (69 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | Hodnocení: 0)
V neděli 1. října při mši svaté v 9.30 poděkujeme za úrodu při našem díkuvzdání (tzv. dožínky). Doneste si též svoje plody políček a zahrádek.
Vložil(a): Vlaďka Vaistauerová - Středa, 27.09. 2017 - 14:54:25 (51 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | Hodnocení: 0)
V neděli 1. října ve 14 hodin oslavíme poutní mši svatou v Rychnově u Jablonce nad Nisou ke cti sv. Václava, hlavního patrona českého národa. Tento den není mše svatá v 7.30.
Vložil(a): Vlaďka Vaistauerová - Středa, 27.09. 2017 - 14:53:15 (52 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | Hodnocení: 0)
Srdečně všechny zveme na Večery chval, které se konají tento měsíc ve středu 4. října od 19 hodin (po mši svaté) v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí.
Vložil(a): Vlaďka Vaistauerová - Středa, 27.09. 2017 - 14:52:18 (49 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | Hodnocení: 0)
Jak již bylo zmíněno v minulém Farním listě, ve dnech 6.–8. října se v Jablonci nad Nisou uskuteční sjezd (nejen) evangelické mládeže. Podrobnosti lze nalézt na webových stránkách sjezd.mladez.evangnet.cz. Závěrečná bohoslužba celého setkání se bude konat v neděli 8. října od 10 hodin v našem kostele Nejsvětějšího Srdce Páně. Je to mimořádná bohoslužba, která je v těchto případech povolena dle instrukcí římské Kongregace pro bohoslužbu a svátosti naším diecézním biskupem. Naše mše svatá v Jablonci nad Nisou bude začínat již v 9 hodin.
Vložil(a): Vlaďka Vaistauerová - Středa, 27.09. 2017 - 14:51:09 (62 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | Hodnocení: 0)
393 článků (40 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
Teplota
Kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova
13 °C
26.10.2017
Aktuality
Aktuality | Archív aktualit |
26. 10. 2017 - Farní list na listopad ve formátu PDF opět ke stažení zde
02. 10. 2017 - Nedělní hlášení 1. října 2017 – 26. neděle v mezidobí Dnes je 26. neděle v mezidobí. V pondělí je památka sv. andělů strážných, ve středu sv. Františka z Assisi, v sobotu Panny Marie Růžencové. Příští neděle je 27. v mezidobí. Pořad bohoslužeb: dnes odpoledne je poutní mše sv. v Rychnově – ve 14 hodin, pátek je první v měsíci, bude možnost adorace (zapište se prosím na jednotlivé půlhodiny), a také zpovědní den na faře. Upozornění!!! Za týden v neděli 8. října bude dopolední mše sv. výjimečně již v 9 hodin – od 10.15 je zde bohoslužba pro celostátní sjezd evangelické mládeže. Toto propůjčení našeho chrámu je s dovolením našeho otce biskupa.
04. 09. 2017 - Farní list na září ve formátu PDF opět ke stažení zde
26. 06. 2017 - Fotky - Kněžské svěcení Cyrila Tomáše Matějcezde
23. 06. 2017 - Fotky - Biřmování a Boží Tělo 2017zde
22. 06. 2017 - Fotky - požehnání Wallerovy kapličky na Rádle v neděli 19.6.2017zde
05. 09. 2016 - Předběžný rozvrh náboženství pro rok 2016/17 naleznete zde
Počítadlo


Přihlášení do administrace
Římskokatolická farnost děkanství Jablonec nad Nisou
Horní náměstí­ 12 466 01 Jablonec nad Nisou
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund
:: fisubsilver shadow phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by coldblooded (www.nukemods.com) ::