Římskokatolická farnost děkanství Jablonec nad Nisou  
•   Home  •  Downloads  •  Your Account  •  Forums  •
Nabídka
· Bohoslužby
· Bude
· Bylo

· Oznámení
· Archiv
· Úvodník FL
· Poděkování

· Letní tábory
· Pronájem prostor

· Úmysly
· Historie farnosti
· Verze k tisku

· Fotogalerie
· Soubory ke stažení

· Smíření

· Kontakty a účty
Hledat


Pokročilé vyhledávání
Úvodník FL: Páter se představuje
Dostal jsem za úkol sesmolit o sobě stať. Jakožto častý pronašeč pohřebních promluv však vím, jak málo o člověku vypoví jeho životopis. Jádro toho, kým kdo je, se totiž nedá shrnout do slov. Ukáže se to teprve tehdy, když se lidé znají tváří v tvář a dostatečně dlouho a zažili spolu nějakou tu krizi.
Nebudu se tu tedy snažit sebe sama sesumarizovat. Ostatně, bylo by pro mě vůbec lépe žít slova Jana Křtitele o Kristu: „On musí růst a já se musím menšit“. Ale abyste neřekli, že mlžím, svěřím se vám alespoň s několika zázraky, které mě potkaly na dosavadní životní cestě:
- Jako čtyřletý jsem poradil své tříleté sestře, že klidně může čůrat přes punčocháčky, a přesto později pojmenovala svého syna Štěpán a praktikuje katolickou víru, v níž nebyla vychována.
- Ve druháku na gymnáziu jsem se posmíval spolužačce za to, že věří těm křesťanským nesmyslům, a ve druháku na vysoké jsem se téže spolužačce stal biřmovním kmotrem.
- Uhynul mi kaktus (i když jsem ho často zaléval). Uhynul mi křeček (přeskočil k rybičkám do akvárka). A i přes toto mé bídné skóre, pokud jde o péči o živé tvory, mě biskup ustanovil pastýřem.
- Na Květnou neděli jsem jako seminarista zlomil Jeho Eminenci kardinálu Dominiku Dukovi berli, a přesto jsem neskončil v arcibiskupském vězení.
- Jako trenér FK Farnost Mladá Boleslav jsem se svým týmem po půl hodině kopané prohrával proti FC Gavirate (Itálie) 0:15, a přesto to byli naši protivníci, kdo prosil, ať už ten zápas skončí.
- Došel jsem jako bohoslovec od rakouských hranic pěšky do Říma a tam přesvědčil matku představenou sester minimek, aby mě v autě propašovala do vatikánských zahrad (za což pak byla popotahována švýcarskou gardou).
- Dokázal jsem nabourat cestou ze servisu, odkud jsem vezl auto opravené po předchozí bouračce, a přesto dál jezdím tímto slzavým údolím.
- Na závěr letošní pěší pouti přes Provence k ostatkům svaté Marie Magdaleny, k nimž jsme se dotrmáceli s třiadvacítkou boleslavských mladých, se mi podařilo 95,8% poutníků přesvědčit, že je dobrý nápad sníst šneka.
Snad jste si na základě těchto údajů udělali obrázek o tom, co za člověka má nyní na starosti jabloneckou farnost, a že to ve vás upevní potřebu se za ni a za něj intenzivně modlit.
Těším se, až se poznáme osobně, a budeme si navzájem pomáhat na cestě k Božímu království!
Štěpán Smolen


Publikováno: Sobota, 11.09. 2021 - 23:00:44 Od: Vladka
 
Související odkazy
· Více o tématu
· Daląí články od autora Vladka
Nebezpečná osoba

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
©patné

Moľnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

Přihlášení do administrace
Římskokatolická farnost děkanství Jablonec nad Nisou
Horní náměstí­ 12 466 01 Jablonec nad Nisou
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.92 sekund
:: fisubsilver shadow phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by coldblooded (www.nukemods.com) ::