Římskokatolická farnost děkanství Jablonec nad Nisou  
•   Home  •  Downloads  •  Your Account  •  Forums  •
Nabídka

· Bohoslužby
· Bude
· Bylo

· Oznámení
· Archiv
· Úvodník FL
· Poděkování

· Letní tábory
· Pronájem prostor

· Úmysly
· Historie farnosti
· Verze k tisku

· Fotogalerie
· Soubory ke stažení

· Smíření

· Kontakty
Hledat


Pokročilé vyhledávání
Bylo: OTEVŘENÉ KOSTELY
Cyklus „Jablonecké kostely otevřeny“ vstupuje letos do jubilejní desáté sezóny. Jeho smyslem je zpřístupnit sakrální památky i mimo bohoslužby a nabídnout veřejnosti možnost klidné prohlídky interiéru, tiché meditace nebo hudebního zážitku.
V červenci a v srpnu tak budou mimořádně zpřístupněny kostely sv. Anny, Nejsvětějšího Srdce Ježíšova a Nejsvětější Trojice ve Mšeně, a to každé úterý od 10 do 17 hodin. Secesní starokatolický kostel Povýšení sv. Kříže je z důvodu rekonstrukce stále nepřístupný.
Součástí cyklu bude doprovodný program v podobě podvečerních koncertů v jednom z kostelů vždy od 17 hodin. Stejně jako v loňském roce se i letos ponesou koncerty ve varhanním duchu, tentokrát se zaměřením na varhanní hudbu z různých zemí. Posluchači si tak budou moci poslechnout díla německých, francouzských i českých varhanních mistrů a zároveň posoudit širokou výrazovou škálu jabloneckých varhan.
Kostel sv. Anny je přístupný od 24. června do 3. září denně od 10 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin. V rámci Mezinárodního trienále skla a bižuterie se zde koná výstava českého ateliérového skla NO LIMITS. Vstup je zpoplatněn. Více informací najdete na webových stránkách www.msb-jablonec.cz.
V kostele Nejsvětější Trojice ve Mšeně zahraje na varhany v úterý 11. července Jiřina Dvořáková Marešová a k tomu zazpívá sopranistka Irena Troupová. Večer se ponese v italském duchu. Německý večer proběhne v kostele Dr. Farského 18. července, kde zvuk varhan, na které zahraje Ivan Michalovičová, obohatí flétna, na kterou zahraje Eva Myslivcová. Koncert ke cti patronky města sv. Anny proběhne 18. července v kostele sv. Anny. Za varhany zasedne Michal Novenko, klarinet rozezvučí Aleš Tvrdík a zazpívá Karolína Grebeníčková. Ve francouzském duchu se ponese koncert v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova 1. srpna. Přemysl Kšica zahraje na varhany, které obohatí na housle Anna Veverková. V úterý 9. srpna rozezní varhany v kostele Nejsvětější Trojice ve Mšeně Jiřina Dvořáková Marešová, spolu s ní zahraje na trubku Jiří Bachtík, koncert se ponese v českém duchu. V kostele Dr. Farského se bude konat 15. srpna rakouský večer, na kterém zazní flétna v podání Rakušanky Evy-Marie Tockner s varhanami, na které zahraje Marie Zahrádková. V úterý 22. srpna můžete navštívit varhanní koncert v moravském duchu v kostele sv. Anny, na kterém zahraje Jan Gottwald na varhany a Jan Žďánský na viloncello. Závěrečný varhanní koncert se ponese v holandském duchu v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova 29. srpna. Zahrají Táňa Gricová a Drahoslav Gric.

Publikováno: Pondělí, 03.07. 2017 - 08:51:58 Od: Vladka
 
Související odkazy
· Více o tématu
· Daląí články od autora Vladka
Nebezpečná osoba

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
©patné

Moľnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

Přihlášení do administrace
Římskokatolická farnost děkanství Jablonec nad Nisou
Horní náměstí­ 12 466 01 Jablonec nad Nisou
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.43 sekund
:: fisubsilver shadow phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by coldblooded (www.nukemods.com) ::